KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11366248
nr 1136 6248
Josef Theodor Hansen
(1848-1912), Sverige
Akvarell, Josef Theodor Hansen, (1848-1912), 'Kongevaerelset', signerad och daterad 1890, ca 45x50 cm
Josef Theodor Hansen, svensk bildkonstnär född 1848, död 1912.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 oktober 2017
kl 20:20:23
16/10 18:00:38
Josef Theodor Hansen
Läs mer om Josef Theodor Hansen